Репозитарій НПУ  

   

Sikorsky Challenge  

   

SCEGES  

plakat

   

Центр діаспори  

logo crd

   

АВ НПУ  

   

Наш логотип  

НПУ

   

Пошук у Google  

   

alt

Видатна письменниця зі світовим ім’ям, класик літератури, лауреат Шевченківської премії та просто чуттєва і ніжна жінка, яка цінує тепло і затишок в усьому тепер стала частинкою великої Драгоманівської родини. 20 вересня 2011 р. ввійде в історію НПУ як подія надзвичайної ваги – Почесним професором університету обрано Ліну Костенко.

Переповнена вщерть зала ще до початку дійства знову засвідчила, що таланти в нашій державі безмежно цінуються незалежно від економічних, політичних чи будь-яких інших криз. Студенти і викладачі, відомі науковці, професори, академіки, журналісти, видавці – усі з примірниками «Річки Геракліта» презентованої на зустрічі – усі шанувальники генія поетеси.

Акцентом заходу стала презентація книг Ліни Костенко, що вийшли друком у видавництві «Либідь» та прем’єра книги з посвятою для доньки Оксани Пахльовської «Мадонна перехресть». Це нове видання в подарунок донці Ліна Василівна зібрала з найвідвертіших віршів, а ілюстроване світлинами з родинного архіву, воно набуло особливої ваги.

alt

Кілька теплих і щирих слів для письменниці висловили її друзі і колеги директор видавництва «Либідь» Олена Бойко, письменник Валерій Шевчук, професор НПУ імені М. П. Драгоманова Володимир Погребенник, професорка Оксана Пахльовська. На дійство завітали художник Сергій Якутович, академік-секретар відділення професійно-технічної освіти НАПН України Неля Ничкало. А загалом, як сказав ректор університету Віктор Андрущенко, «говорили про смисли», про поезію у її чуттєвому вимірі, про таланти і геніїв, про «жрекинь честі у мистецтві», як означив особистість Ліни Василівни Валерій Шевчук.

Сама ж пані Костенко, що відзначається особливою скромністю і толерантністю, говорила мало, дозволивши собі згадати юність, бо ж навчалася в Педінституті імені Горького, що тепер має статус національного та носить ім’я Драгоманова; бо тут отримала першу «трійку», а з аудиторій слухала дзвони Володимирського Собору.

alt

Тодішня студентка Костенко й гадки не мала, що повернеться у рідні стіни альма матер, щоб отримати диплом і мантію Почесного професора. Тільки от між Педінститутом Горького й Національним педагогічним університетом імені Михайла Драгоманова велика різниця, переконана поетка. НПУ – це високий рівень інтелекту й порядності вільної від ідеологічних облуд.

Студентам Ліна Костенко розповіла про шістдесятників та їх «високовольтну лінію духу», яку наступні покоління так і не змогли підхопити, а також про «сонячну енергію молодих людей», що дивовижним чином здатна перепалювати усі негаразди.

Прикрасили мистецьку імпрезу виступи скрипальки Мирослави Которович та пісні у виконанні хору Інституту мистецтв НПУ.

alt

Тепер Драгоманівське студентство отримало можливість спілкуватися та слухати лекції-поради класика української і зарубіжної літератури. Ліна Василівна ж переконана, що з цих молодих людей, у яких із таким запалом палають очі, сформуються українці, які не боятимуться нічого окрім ганьби своєї держави.

Кілька годин вдячні читачі не відпускати письменницю із зали. Довжелезні черги шанувальників здавалось не зменшувалися, адже кожен поспішав не лише за автографом, а навіть за поглядом, посмішкою, щирим словом, а Ліна Василівна жодного не оминула увагою.

Людмила КУХ,

прес-служба університету

   

Короткі новини

Оголошення!!!

vch rada    14  лютого  2019 року о 12.00 відбудеться Вчена рада університету.                                              

                                              Порядок денний:                                                                                            

1.Вручення  мантії та диплома почесного доктора Національного педагогічного університету імені М.П.Драгоманова Михайлу Калинському, професору  Державного університету штату  Нью-Йорк  в Онеонті  (США).

2.Різне.

Ректорат

 

                                                                                          

                 

Набір на програму з підприємництва YEP Starter

startup   Куратор Підприємницького клубу НПУ імені М.П.Драгоманова Dragomanov StartUp Club інкубатор УЕР запрошує студентів та молодих вчених взяти участь в освітній програмі з підприємництва YEP Starter.

     YEP Starter – українсько-естонська програма з підприємництва, учасники якої за 3 місяці з допомогою менторів створюють власний стартап!

       Якщо маєш цікаву ідею, заповнюй анкету до 15 лютого та приєднуйся до YEP Starter.

       Подробиці на сайті.

Підприємницький клуб НПУ імені М.П.Драгоманова

Вітаємо професора Морітца Гюнцінґера з ювілеєм!

moritz  Від усього колективу Національного педагогічного університету імені М. П. Драгоманова вітаємо шановного професора Морітца Гюнцінґера з ювілеєм!

   Ви як член Наглядової ради університету прославляєте славне ім’я нашого закладу далеко за межі України. Ваша співпраця з нашим університетом є справді цінною, адже сприяє розвитку його міжнародної діяльності, взаємообміну досвідом між викладачами, студентами, закладами  вищої освіти різних країн.

  Від щирого серця бажаємо Вам міцного здоров’я, радості, щастя, злагоди й добробуту, сили і наснаги для здійснення усіх найсвітліших задумів!

Детальніше...

Ідея Соборності: історія, сучасність, майбутнє

sobornist   Запрошуємо на засідання круглого столу та нагородження переможців конкурсу творчих робіт на тему: «Ідея Соборності: історія, сучасність, майбутнє», що відбудеться 21 січня 2019 року об 11.00 в Національному педагогічному університеті імені М.П.Драгоманова (м. Київ, вул. Пирогова, 9, ауд. 231).

Детальніше...

Народна шана українським науковцям

     fortuna osnВітаємо когорту наших визначних науковців-драгомановців, зокрема ректора НПУ імені М. П. Драгоманова професора В. П. Андрущенка та професорів університету В. Б. Євтуха, В. І. Бондаря, В. П. Синьова, І. С. Булах, а також Ю. Г. Кондратьєва, М. І. Жалдака, Л. І. Мацько, О. Д. Дубогай, М. І. Шута з отриманням почесної відзнаки «Народна шана українським науковцям», приуроченої  до 100-річного ювілею Національної академії наук України від Генеральної дирекції МАРТІС «Золота Фортуна».

Детальніше...
   

 НПУ імені М.П. Драгоманова у соціальних мережах

   

Merged день день

Реєстрація на ЗНО  

Реєстрація на ЗНО

   

Піготовка до ЗНО  

Distant

   

Шукаю роботу  

шукаю роботу

   

Обери сам  

диципліна за вибором

   

Корпоративна пошта  

email

   

Горизонт-2020  

   

АРПУЄ  

book konst 

Педагогічна Конституція Європи: прийняття та реалізація

   

Рейтинги  

   

Хто на сайті?  

На сайті Один гість та користувачі відсутні

   

Канал новин  

   

Вхід