Home

Презентували «Щоденник» від викладачів НПУ

Ўа ҐЁҐ 053Нещодавно відбулась презентація книжки «Щоденник. Re:make», упорядниками якої є викладачі Національного педагогічного університету імені М. П. Драгоманова Олександр Козинець та Сергій Русаков.

Драгомановці і знавці українського літературного процесу одразу зауважать, що видання «Щоденник. Re:make» вже було презентоване наприкінці минулого року в Науковій бібліотеці НПУ імені М. П. Драгоманова. Та книжковим виданням зацікавилася також книгарня «Є», тож було вирішено провести повторну презентацію книжки у Києві та Львові у більш цікавому форматі.

Розпочалась подія з інтелектуально-літературної провокації від народного театру «Вавилон». На презентації книжки актори театру «Вавилон» зайняли місця на останніх рядах і рівно о 18:00 год. почали вголос читати уривки текстів. Всі гості спочатку були спантеличені: що ж відбувається? Якоїсь миті домінував один актор і можна було чітко почути уривок тексту нового видання, іншої – переважав словесний хаос і неможливо було вловити жодного слова, голоси акторів накладалися і створювали просто хаос. Потім все несподівано затихло. Так само несподівано, як на сцені перед присутніми почала відбуватися вистава за тестами «Re:make’а…».

Ўа ҐЁҐ 170

Такий початок презентації був обраний неспроста. Крім ефекту неочікуваності від перформансу, який спрацював на сто відсотків, театру «Вавилон», на мою думку, вдалося передати «атмосферу» книжки. Наприкінці презентації керівник театру Ірина Савченко зізналась, що останнім часом під час професійного вибору керується принципом: скільки витрачено часу для реалізації чогось. «Щоденник. Re:make» є тим проектом, в який вкладено багато часу й зусиль великого кола молоді і небайдужих до сучасної культури», – говорить Ірина Віталіївна. (А якщо бути точними – то зусилля 85 учасників і ще близько десятка людей, які залишились поза «кадром»).

Џ бп ҐЁЄ ў  бЇ ўзЈ ЎҐ  Miss Five

Звичну історію про створення проекту автор ідеї Олександр Козинець вирішив замінити відеосюжетами про обидва проекти «Щоденника». На екрані можна було побачити як знайомий учасникам сюжет з відомої ранкової телепередачі, який був знятий ще напередодні презентації першої книжки 2010 року, так і нові відео – креативний ролик від студентів Київського національного університету театру, кіно і телебачення імені І. К. Карпенка-Карого та свіженький відгук про «Re:make» з телепередачі «Книжкова полиця».

Џбв ўЄ   аЈ ⥠ваг  ўЁ

Після цього презентація книжки продовжилась, на перший погляд, у звичному форматі – розповіддю про особливості реалізації проекту автором ідеї та авторським читанням текстів. Проте це лише на перший погляд, бо одразу ж після відеопоказу, серед гостей було обрано п’ятеро сміливців для участі в літературному флеш-мобі, які мали за півгодини створити текст за принципом схожим з концепцією літературно-мистецького проекту. Тобто, перший дописувач написавши текст, передавав другому, той, у свою чергу, передавав лише уривок свого тексту третьому учаснику... Таким чином було створено історію знайомства дівчини з хлопцем. (Прочитати її можна на блозі проекту).

Сюрпризи від організаторів на цьому не завершились. Спеціально до презентації співачкою Tori Joy (Вікторією Петрик) і поетом Олександром Козинцем була написана пісня, в якій змальовується образ дівчини, що пише щоденник і переживає шквал почуттів до вигаданого героя. Виконав пісню вокальний бенд «MISS FIVE». (Відео пісні вже можна переглянути в соціальних мережах).

ЏҐада б ⥠ваг  ўЁ ЎҐЇбҐаҐм ў  

Завершився захід врученням подяк і солодких подарунків від організаторів заходу, а також автограф-сесією на книжках проекту «Щоденник. Re:make», які є у вільному продажі в мережі книгарень «Є».

Тих, хто очікував продовження серії «Щоденників», розчарую: організатори чітко зазначили, що нового «Щоденника» не буде. А от чи з’являться інші проекти – поживемо побачимо!

Сергій Русаков

Світлини Тараса Шинкарюка і Геннадія Целковського

Found a typo? Please select it and press Ctrl + Enter.