Головна / НОВИНИ / Події / Загальнуніверситетські / Угода з історичним характером

Угода з історичним характером

IMG 65627 листопада 2013 року у Національному педагогічному університеті відбулась подія, що назавжди буде вписана на сторінки не лише історії вишу, але й історії педагогічної державної справи. Флагман педагогічної освіти і науки України та київська гімназія № 143 уклали взаємовигідну угоду про співпрацю. Документи підписами скріпили ректор НПУ Віктор Андрущенко та директорка гімназії Світлана Тросюк.

Драгоманівський університет уже досить давно позиціонує себе як комплексний заклад з підготовки фахівців-педагогів для роботи в навчально-виховних закладах усіх рівні освітньої системи. Відповідно до цього виш має чимало укладених договорів з дошкільними, шкільними, позашкільними та професійно-технічними навчальними закладами. На базі цих структур студенти-драгоманівці проходять практику, організовують науково-практичні семінари й симпозіуми.

IMG 6464

«Пріоритет тісного переплетення теорії і практики в навчальному процесі – одна з головних стратегічних ліній Драгоманівського університету, що пронизує усе навчання наших студентів від першого і до останнього курсу», - про це зауважив Віктор Андрущенко під час зустрічі з адміністрацією гімназії в залі ректорату НПУ.

IMG 6503

Віктор Петрович переконаний, що справжнього Вчителя, педагога, шкільного психолога можна виховати лише в шкільній аудиторії, тобто під час практики, живого спілкування з учнями, Заслуженими вчителями, педколективом. Зважаючи на це керівництво НПУ намагається налагодити тісну співпрацю з кращими школами й гімназіями України. «Ми – престижний елітний університет, ім’я якого голосно звучить на європейській освітній арені, який вже починає задавати тон розвитку світової педагогічної галузі, і відповідно у нас навчаються кращі студенти, яким ми повинні забезпечити європейські умови навчання, врахувавши усі складові здобуття такої освіти, - наголошує ректор, - тому й серед нових наших партнерів з’явилася одна з найпотужніших київських гімназій – гімназія № 143».

IMG 6482

За словами Віктора Петровича, побувавши в гімназії, він був глибоко вражений масштабами її розвитку відповідно до вимог сучасності й глибоким потенціалом подальшої еволюції. У структурі закладу діють 9 методичних кафедр за різними напрямками й дисциплінами, на основі яких і можна налагодити реальну співпрацю з відповідними інститутами й кафедрами НПУ. Також у гімназії функціонують близько тридцяти факультативів і гуртків, що реалізують позашкільну освіту для своїх учнів. Це ще один вектор хорошої співпраці для Драгоманівського вишу. Ректор Андрущенко відзначив, що укладання угоди з гімназією № 143 спрямоване на виконання соціальних ініціатив Президента України Віктора Януковича «Діти – майбутнє України» про збереження і розширення мережі позашкільних навчальних закладів (центрів, гуртків, секцій тощо). Минулого року в університеті відкрилась перша в Україні кафедра позашкільної освіти, яка здійснює підготовку фахівців для роботи у позашкільних навчальних закладах. Гімназія № 143 може стати хорошим майданчиком для практичної підготовки кадрів у цьому напрямку, обміну досвідом, створення фахових навчальних програм, планів, методичних рекомендацій.

IMG 6531

Про етапи становлення і розвитку свого навчального закладу розповіла директор гімназії Світлана Тросюк. Гостя висловила сподівання на плідну роботу, зокрема, що стосується наукової підтримки навчального процесу, адже педагоги закладу в першу чергу практики, яким інколи досить складно віднайти, освоїти та ввести до робочих програм інноваційні методики, що розробляються вченими-педагогами, науково-дослідними інститутами, академіями. «Коли ж вдасться налагодити безпосередню роботу у площині Вчитель – Науковець, - переконана Світлана Дмитрівна, - діяльність педагога в гімназії отримає зовсім інші якісні характеристики».

IMG 6542

За розпорядженням ректора університету за підписаною угодою будуть створені робочі групи у виші, що опрацьовуватимуть напрямки співробітництва відповідно до суміжних дисциплін. Це стосується у першу чергу фізико-математичних, філологічних та історичних наук, викладання іноземних мов, фізичної культури і здоров’я, налагодження практичної взаємодії у сфері позашкільної освіти. Провівши кілька розмов із викладачами гімназії, директори інститутів НПУ уже запланували спільні семінари і зустрічі кафедрами та адміністративними корпусами.

IMG 6543

Як зауважив радник ректора Драгоманівського вишу, доктор філософських наук, професор Микола Бойчук, це ще один крок вищої освіти у напрямку до звичайного вчителя, учня, школи; реальне поєднання теорії і практики, що не пишеться на папері, а здійснюється в шкільному класі, посеред дітей. Кожен студент мусить відчути безпосередньо на собі атмосферу й дух школи.

IMG 6475

Гості університету оглянули аудиторії і відділи Драгоманівського вишу, поспілкувалися зі студентами, почули їхні думки щодо сучасного педагога. Вчителі були глибоко захоплені картинними галереями НПУ, зокрема портретною виставкою почесних професорів та докторів університету.

IMG 6575

Людмила КУХ,