Головна / НОВИНИ / Події / Загальнуніверситетські / Майстер-клас для студентів-видавців організувало видавництво «МЦФЕР: Україна»

Майстер-клас для студентів-видавців організувало видавництво «МЦФЕР: Україна»

DSC 0946В Інституті української філології та літературної творчості імені Андрія Малишка Національного педагогічного університету імені Михайла Драгоманова 11 квітня 2014 року пройшла цікава і тепла зустріч студентів спеціальності «Видавнича справа та редагування» з представниками цифрового видавництва «Міжнародний центр фінансово-економічного розвитку» («МЦФЕР: Україна»).

Ця компанія спеціалізується на випуску виробничо-практичних журналів для різних галузей. Основні напрямки її діяльності − «МЦФЕР: Головбух», «МЦФЕР: Кадри», «МЦФЕР: Охорона праці», «МЦФЕР: Освіта», «МЦФЕР: Охорона здоров’я». З 2013 року видавництво співпрацює з НПУ імені М. П. Драгоманова як база практики для студентів-видавців.

Під час зустрічі представники видавничого дому – Тетяна Соломенко і Надія Садова – розповіли про історію та вектори діяльності компанії, організацію праці й відпочинку її співробітників (а це понад 200 осіб). Багато уваги було приділено вимогам до студентів-практикантів, а також можливостям навчання у фірмі й подальшого працевлаштування. Оповідь була доповнена презентацією. Це дозволило студентам не лише почути й повірити на слово, а побачити й переконатися на власні очі в тому, що видавництво велике, сучасне, молодіжне й перспективне.

Під час доповіді студенти мали змогу поставити запитання. До цього спонукали самі гості, які хотіли, щоб зустріч відбулася в режимі живого, невимушеного спілкування.

DSC 0947 

Оскільки Надія Садова детально розповіла про те, які навички особливо потрібні в роботі (це вміння правильно й логічно вибудувати композицію твору, прискіпливо працювати з фактами), перше запитання стосувалося того, яких навичок бракує сучасним молодим спеціалістам. Олена Іванівна Харитоненко, викладач кафедри журналістики, поцікавилася тим, чого не вистачає студентам на практиці, на що потрібно звертати більшу увагу при навчанні в університеті. З’ясувалося, що передусім бракує досвіду комп’ютерного редагування. Крім того, не завжди молоді люди готові до співпраці з автором. Натомість для редактора важливо не лише виправити текст, а й узгодити ці виправлення. Далі пані Надія зупинилася й на проблемних питаннях сучасного галузевого редагування. В університеті нас вчать, що текст із багатьма хибами редактор або не бере до друку, або повертає авторові на доопрацювання. На практиці ж редактор має цей текст переписати. Це природно для виробничої літератури, оскільки не кожен автор (вузький спеціаліст) може цілком грамотно й логічно викласти свої думки на папері. До цього кожен редактор спеціалізованого видання має бути готовий.

Студентка четвертого курсу Таміла Домалевська поцікавилася, наскільки актуальним є сьогодні поняття «універсального» редактора-видавця. Доповідачі підтвердили: фахівець повинен вміти і знайти автора, і домовитися з ним, і відредагувати текст, і переписати, і написати, і подбати про технічне й художнє оформлення.

Тетяна Соломенко окремо зупинилася на питаннях організації проходження практики. Працівники компанії дуже ретельно вибирають напрям роботи зі студентами, дають завдання з редагування, просування та продажу видавничої продукції. Крім того, керівники практики завжди надають потрібні рекомендації, поради, підказки. «Якщо ви не вмієте, але хочете, − зауважує пані Надія, − ми навчимо; студента завжди можна виховати та підготувати так, як нам потрібно».

Оскільки видавництво «МЦФЕР-Україна» постійно зростає та розвивається, воно охоче приймає до своєї команди тих, хто готовий рости разом із нею. Саме тому представники компанії створили й постійно оновлюють базу вакансій, започаткували курси підвищення кваліфікації як для своїх працівників, так і для всіх охочих.

Серйозна та інформативна зустріч завершилася напівжартівливо: поговорили про корпоративні видавничі традиції організації дозвілля, про дрес-код, а також про те, що редактори (і, як потім з’ясовується, талановиті редактори!) часто роблять помилки у своїх резюме… Але, як відомо, не помиляється той, хто нічого не пише!

Так, у затишному колі та хорошій атмосфері, при активному спілкуванні, студенти отримали корисні поради та пропозиції, важливу інформацію та певні перспективи, що вже зараз зможуть допомогти як на практиці, так і в подальшій роботі. Головне − почати шукати своє робоче місце вже зараз.

«Зустріч, що відбулася, − поділилася враженнями студентка третього курсу Катерина Костюк, − вкотре довела нам, студентам, що графа у нашому резюме про досвід роботи може з’явитися набагато раніше, ще до закінчення університету. Тому балачки про відсутність зв’язків та можливостей потрібно відкинути і вже сьогодні взятися до роботи, наприклад, спробувати потрапити на редакторську практику у компанію «МЦЕФЕР-Україна».

Ангеліна Вертепна,

студентка 307 вс

Якщо помітили помилку, то виокреміть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter