Головна / НОВИНИ / Події / Загальнуніверситетські / Міжвузівська студентська студія «Бумеранг»

Міжвузівська студентська студія «Бумеранг»

89675645З 2014 року при кафедрі теорії та технології соціальної роботи Інституту соціальної роботи та управління Національного педагогічного університету імені Михайла Драгоманова функціонує Міжвузівська студентська студія «Бумеранг», діяльність якої спрямована на підготовку студентів до тренерської роботи.

Тренером та науковим консультантом погодилася виступити Романова Наталія Федорівна - канд. пед. н., доцент кафедри теорії та технології соціальної роботи.

Професійність соціальних працівників залежить не тільки від рівня теоретичних знань, але й від сформованих професійних навичок, у тому числі, й уміння володіти аудиторією, розвивати партнерські стосунки, популяризувати соціальні послуги у громаді, проводити просвітницьку та інформаційну роботу з формування здорового способу життя тощо.

Учасники студентської студії здебільшого студенти 3 курсу кафедри теорії та технології соціальної роботи Інституту соціальної роботи та управління та студенти 3 курсу кафедри соціальної роботи та соціальних технологій Національного авіаційного університету.

vRB3BD8l-rc 

Мета діяльності: популяризація соціальної роботи на ринку праці; активізація волонтерської молодіжної участі у соціальних програмах та програмах здорового способу життя; профілактика негативних явищ у молодіжному середовищі; розвиток тренерської діяльності серед майбутніх соціальних працівників; проведення досліджень, створення новітніх методик та їхня апробація.

Основні принципи роботи:

1) Професійна орієнтація майбутніх соціальних працівників та популяризація соціальної роботи у громаді.

2) Молодіжна участь у формуванні здорового способу життя як важливої умови збереження здоров’я дітей та молоді.

3) Зміна підходів навчання: від програм «для молоді» до програм «разом з молоддю». При такому підході молоді люди виступають у ролі активних учасників процесу, самостійно проводять інтерактивні тренінгові навчання з різними категоріями населення та формують необхідні професійні навички.

SVOLhFmaIz8 

Головні умови залучення волонтерів з числа студентів: ініціативність, готовність брати на себе відповідальність, бажання отримати безцінний досвід волонтерської і тренінгової роботи; особисте сповідування здорового способу життя, свідоме ставлення до збереження та зміцнення свого здоров’я й близького оточення.

Основні напрями тренінгової роботи:

1. Формування професійних навичок з соціальної роботи.

2. Формування здорового способу життя серед молоді.

3. Профілактика негативних явищ у молодіжному середовищі.

4. Саморозвиток, самовдосконалення та популяризація волонтерської діяльності серед студентської та учнівської молоді.

5. Співпраця із іншими ВНЗ, які готують майбутніх соціальних працівників.

6. Фандрейзинг.

За кілька місяців учасники тренінгу для тренерів пройшли підготовку з організації тренінгової роботи, набули навичок тренера та оволоділи новітніми інноваційними формами роботи.

Протягом травня-червня 2014 р. планується підготовка авторських тренінгів та їх апробація серед дітей та молоді у м. Києві. Супервізорами для новачків-тренерів стануть досвідчені тренери кафедри, Київського Центру здоров’я та Київського центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді.

Вл. інф.

Якщо помітили помилку, то виокреміть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter