Головна / НОВИНИ / Події / Загальнуніверситетські / Науково-практична конференція

Науково-практична конференція

12-13 лютого 2008 року було проведено міську науково-практичну конференцію «Актуальні проблеми навчання й виховання дітей, які потребуютъ корекції розумового розвитку» за участю Інституту корекційної педагогіки та психології НПУ імені М.П.Драгоманова та працівників психолого-медико-педагогічних консультацій всієї України.

Організатори конференції: Головне управління освіти i науки виконавчого органу Київської міської ради (КМДА) (кандидат педагогічних наук Гриневич Лілія Михайлівна), Київська міська психолого-медико-педагогічна консультація (Грицан Микола Іванович), ІКПП НПУ iменi М.П.Драгоманова (кафедра корекційної психопедагогіки завідувач кафедри доцент Колесник Івані Пантелійович), Інститут спеціальної педагогіки Академії педагогічних наук України, Київський Міський будинок учителя.

12 лютого на пленарному засіданні у Київському міському будинку вчителя з доповідями виступили:

Теоретико-методологічні засади корекційної психопедагогіки
(олігофренопедагогіки)

Внесок викладачів ІКПП в розвиток Teopiї i практики корекційної педагогіки — Шеремет Марія Купріянівна — заступник директора ІКПП, завідувач кафедри логопедії, професор.

Проблема підготовки вчителя-дефектолога на сучасному етапі Колесник Іван Пантелійович - завідувач кафедри корекційної психопедагогіки, доцент.

В роботі  конференції взяли участь 15 викладачів кафедри корекційної психопедагогіки ІКПП НПУ iменi М.П.Драгоманова, Синьов В.М. -директор ІКПП, Шеремет М.К. - заступник директора ІКПП, завідувач кафедри логопедії, Обухівська А.Г. - голова Центральної ПМПК, доцент кафедри логопедії), 8 співробітників Інституту спеціальної педагогіки АПН України (Лабораторія олігофренопедагогіки - Золотоверх В.В.), директори, заступники директорів, вчителі, вихователі 6 допоміжних шкіл інтернатів м.Києва, спеціальних дошкільних закладів для дітей з розумовою відсталістю, тяжкими порушеннями мовлення та реабілітаційних центрів м.Києва.

На пленарному засіданні взяли участь в роботі завідувачі 27 обласних (Севастопольської Київської) психолого-медико-педагогічних консультацій, Голова правління охорони здоров'я та медичного забезпечення м.Києва (Литвин Л.Б.).

13 лютого на базі спеціальних шкіл-інтернатів для розумово відсталих дітей м.Києва, спеціального дошкільного закладу № 569 школи «Надія» (м.Київ) було проведено секційне засідання за участю 15 викладачів кафедри корекційної психопедагогіки (Колесник І.П.). Всього було за 2 дні заслухано i обговорено понад 40 доповідей повідомлень. За матеріалами конференції надруковано 2 збірника статей.

Упорядники: М.І.Грицан, Колесник І.П.

« Актуальні проблеми навчання виховання дітей, які потребують корекції розумового розвитку», ч.1.-К.: РВЦКПДЮ, 2008.-116 с. та

« Актуальні проблеми навчання виховання дітей, які потребують корекції розумового розвитку», ч.2.-К.: РВЦКПДЮ, 2008.-116 с.

- Синьов Bіктop Миколайович - директор ІКПП, Дійсний член АПН, професор кафедри корекційної психопедагогіки.