Репозитарій НПУ  

   

Центр діаспори  

logo crd

   

АВ НПУ  

   

Наш логотип  

НПУ

   

rector 1    Інформую вас про те, що днями я був запрошений на зустріч Прем’єр-міністра України Володимира Борисовича Гройсмана з експертами та представниками громадськості в рамках обговорення Проекту середньострокового плану пріоритетних дій Уряду до 2020 року за напрямом «Освіта».

   У засіданні взяли участь В’ячеслав Анатолійович Кириленко – Віце-прем’єр-міністр України, Лілія Михайлівна Гриневич – Міністр освіти і науки, а також народні депутати, члени Уряду, міжнародні експерти та представники громадськості. Спілку ректорів державних закладів України представляли Леонід Губерський – голова Спілки, ректор Київського національного університету імені Тараса Шевченка та Віктор Андрущенко – Президент асоціації ректорів педагогічних університетів Європи, ректор Національного педагогічного університету імені М. П. Драгоманова.

   Обговорення Проекту йшло відкрито і предметно: пріоритетні напрями реформування галузі, фінансування, наукове і матеріальне забезпечення, засоби і ресурси у досягненні незворотності реформ та ін. Міністр Лілія Гриневич підкреслила, що ключовим питанням реформи є Проект «Нова школа. Простір освітніх можливостей» та підготовка нового вчителя, яка має базуватись на переході від «школи знань» до «школи знань, компетенцій і цінностей». З особливою гостротою нині стоїть завдання нарощування підготовки вчителів фізико-математичного та природничо-наукового напрямів, інформатики, іноземної мови та ін.

  Як учасник «Круглого столу», я підготував свій виступ і оприлюднив його у процесі неформального спілкування з керівництвом галузі. Розміщую його у тезовому викладі:

  «Дякую за запрошення! Запропонований Проект ми підтримуємо. Освіта має стати справжнім пріоритетом українського державотворення, а інтелект – реальним інструментом і головним ресурсом здійснення реформ у всіх галузях суспільного виробництва. Одночасно просимо врахувати:                   

       Перше. Покладання концепції  «Нової школи…» в основу стратегії реформування освітньої галузі цілком відповідає викликам часу і заслуговує на підтримку. Розпочинати треба зі школи, бо це є основа-основ, на якій зводиться висотна будівля освіти. Педагогічні університети фактично вже приступили до практичного виконання цієї концепції. Ми посилюємо фізико-математичну та природничу освіту, нарощуємо підготовку фахівців психолого-педагогічного профілю, вчителів української та іноземної мов, інформаційної підготовки майбутніх педагогів.

        Друге. У запропонованому документі текст викладено з окремими повторами й дещо сумбурно, а тому він потребує додаткової редакції. Дозвольте надати щодо цього наші пропозиції.

    Третє. В контексті доопрацювання стратегії прошу внести до запропонованого тексту доповнення у такому формулюванні: «Компетентнісний підхід має зреалізовуватись на основі ґрунтовних знань і у тісній взаємодії з національними та європейськими цінностями».

     Четверте. Стратегічний документ, що обговорюється, має зорієнтувати вчителя на реальність швидкозмінного світу і основного суб’єкта педагогічного впливу – дитину, учня, студента. Для цього у ньому необхідно зазначити, що вчитель має володіти дослідницькими навичками, педагогічна освіта – бути науковою, а університет – дослідницьким. Останнє потребує суттєвої підтримки педагогічних вишів (лабораторії, дослідницькі центри, міжнародні контакти тощо) з боку Уряду і громадянського суспільства.

       І останнє: такі Круглі столи мають велике суспільне значення. Бажано було б зробити їх за участі Прем’єр-міністра постійними.

  Ще раз дозвольте висловити слова підтримки. Асоціація ректорів педагогічних університетів України бере на себе відповідальність за його реалізацію. Дякую за увагу!».

     Шановні колеги!

 Проект плану Уряду, що обговорювався, розміщено в Інтернеті. Як зазначалось у рішенні Круглого столу, він потребує доопрацювання. Прошу Вас уважно ознайомитись з ним, внести пропозиції, які будуть передані робочій групі.

 

З повагою,

Ваш ректор Віктор Андрущенко 

 

   

Короткі новини

Стартує третя спортивно-інтелектуальна гра "Profsport"

profsport     Первинна профспілкова організація студентів Національного педагогічного університету імені М. П. Драгоманова запрошує взяти участь у третій спортивно-інтелектуальній грі "Profsport", яка відбудеться 21-23 вересня 2018 року на території спортивно-оздоровчої бази НПУ "Берізка".

     На учасників чекає кілька етапів, де вони мають продемонструвати згуртованість команди, її фізичну підготовку та інтелектуальні здібності. Серед таких – візитівка, нічний квест, туристичні змагання та інші (не менш цікаві й захоплюючі).

   На території бази є умови для встановлення наметових таборів команд. Під час змагань працюватиме польова кухня й душ. Не втрачайте нагоди відчути себе справжніми туристами та поринути в атмосферу походу й пригод!

   Подати заявку своєї команди ви можете в студентському профкомі (каб. 1-5 центрального корпусу НПУ імені М. П. Драгоманова, вул. Пирогова, 9). Чекаємо на вас!

Прес-служба університету

Запрошуємо на інтерактивну лекцію

kit hrystyna   Факультет політології та права і Центр правничої допомоги Національного педагогічного університету імені М. П. Драгоманова запрошують співробітників та студентів університету на інтерактивну лекцію «ОСНОВНІ АСПЕКТИ ЗАХИСТУ ПРАВ ПОСТРАЖДАЛИХ ВІД ДОМАШНЬОГО НАСИЛЬСТВА В УКРАЇНІ», яка відбудеться 18 вересня 2018 р. о 12:30 в ауд. 340 (вул. Пирогова, 9).

   Лектор - ХРИСТИНА КІТ (адвокат, кандидат юридичних наук, голова Асоціації жінок-юристок України «ЮрФем», експерт з протидії домашньому насильству).

Детальніше...

V Ювілейна міжнародна конференція «Наукова еліта у розвитку держав» / День позашкілля

den pozashkillya   25−26 вересня 2018 р. у м. Києві відбудеться V Ювілейна міжнародна науково-практична конференція «Наукова еліта у розвитку держав».

  Конференція проводиться відповідно до листа Міністерства освіти і науки України від 05.09.2018 р. №1/9−533.

   Метою конференції є обговорення стратегічних питань розвитку освіти і науки, розширення міжнародного партнерства.

Детальніше...

Надання одноразової адресної грошової допомоги деяким категоріям випускників

ogoloshennya     Навчально-методичний центр університету інформує, що відповідно до Постанови Кабінету Міністрів України від 26.09.2006 року № 1361 "Про надання одноразової адресної грошової допомоги деяким категоріям випускників вищих навчальних закладів" випускникам, які здобули освіту за напрямами і спеціальностями педагогічного профілю, уклали договір про роботу у загальноосвітніх та професійно-технічних навчальних закладах на строк не менш як три роки та приступили до роботи, надається одноразова адресна грошова допомога у п’ятикратному розмірі мінімальної заробітної плати.

Детальніше...

Запрошуємо на V Морозівські читання

konf moroz    Запрошуємо взяти участь у V Морозівських читаннях,  які відбудуться 18-19 жовтня 2018 р. у Національному педагогічному університеті імені М.П. Драгоманова.

  Тематичне засідання – “Тьюторство як засіб інтернаціоналізації освітньо-наукового простору вищої школи”

Детальніше...
   

 НПУ імені М.П. Драгоманова у соціальних мережах

   

Сайт вступної кампанії  

download

   

Переведення та поновлення  

imgonline com ua GifAnimationTwoPic I0m3L8s6Qq2I

   

Піготовка до ЗНО  

Distant

   

Шукаю роботу  

шукаю роботу

   

Обери сам  

диципліна за вибором

   

Горизонт-2020  

   

Корпоративна пошта  

email

   

АРПУЄ  

book konst 

Педагогічна Конституція Європи: прийняття та реалізація

   

Рейтинги  

   

Хто на сайті?  

На сайті 584 гостей та користувачі відсутні

   

Канал новин  

   

Вхід