Репозитарій НПУ  

   

Sikorsky Challenge  

   

SCEGES  

plakat

   

Центр діаспори  

logo crd

   

АВ НПУ  

   

Наш логотип  

НПУ

   

Пошук у Google  

   

rector 1    Інформую вас про те, що днями я був запрошений на зустріч Прем’єр-міністра України Володимира Борисовича Гройсмана з експертами та представниками громадськості в рамках обговорення Проекту середньострокового плану пріоритетних дій Уряду до 2020 року за напрямом «Освіта».

   У засіданні взяли участь В’ячеслав Анатолійович Кириленко – Віце-прем’єр-міністр України, Лілія Михайлівна Гриневич – Міністр освіти і науки, а також народні депутати, члени Уряду, міжнародні експерти та представники громадськості. Спілку ректорів державних закладів України представляли Леонід Губерський – голова Спілки, ректор Київського національного університету імені Тараса Шевченка та Віктор Андрущенко – Президент асоціації ректорів педагогічних університетів Європи, ректор Національного педагогічного університету імені М. П. Драгоманова.

   Обговорення Проекту йшло відкрито і предметно: пріоритетні напрями реформування галузі, фінансування, наукове і матеріальне забезпечення, засоби і ресурси у досягненні незворотності реформ та ін. Міністр Лілія Гриневич підкреслила, що ключовим питанням реформи є Проект «Нова школа. Простір освітніх можливостей» та підготовка нового вчителя, яка має базуватись на переході від «школи знань» до «школи знань, компетенцій і цінностей». З особливою гостротою нині стоїть завдання нарощування підготовки вчителів фізико-математичного та природничо-наукового напрямів, інформатики, іноземної мови та ін.

  Як учасник «Круглого столу», я підготував свій виступ і оприлюднив його у процесі неформального спілкування з керівництвом галузі. Розміщую його у тезовому викладі:

  «Дякую за запрошення! Запропонований Проект ми підтримуємо. Освіта має стати справжнім пріоритетом українського державотворення, а інтелект – реальним інструментом і головним ресурсом здійснення реформ у всіх галузях суспільного виробництва. Одночасно просимо врахувати:                   

       Перше. Покладання концепції  «Нової школи…» в основу стратегії реформування освітньої галузі цілком відповідає викликам часу і заслуговує на підтримку. Розпочинати треба зі школи, бо це є основа-основ, на якій зводиться висотна будівля освіти. Педагогічні університети фактично вже приступили до практичного виконання цієї концепції. Ми посилюємо фізико-математичну та природничу освіту, нарощуємо підготовку фахівців психолого-педагогічного профілю, вчителів української та іноземної мов, інформаційної підготовки майбутніх педагогів.

        Друге. У запропонованому документі текст викладено з окремими повторами й дещо сумбурно, а тому він потребує додаткової редакції. Дозвольте надати щодо цього наші пропозиції.

    Третє. В контексті доопрацювання стратегії прошу внести до запропонованого тексту доповнення у такому формулюванні: «Компетентнісний підхід має зреалізовуватись на основі ґрунтовних знань і у тісній взаємодії з національними та європейськими цінностями».

     Четверте. Стратегічний документ, що обговорюється, має зорієнтувати вчителя на реальність швидкозмінного світу і основного суб’єкта педагогічного впливу – дитину, учня, студента. Для цього у ньому необхідно зазначити, що вчитель має володіти дослідницькими навичками, педагогічна освіта – бути науковою, а університет – дослідницьким. Останнє потребує суттєвої підтримки педагогічних вишів (лабораторії, дослідницькі центри, міжнародні контакти тощо) з боку Уряду і громадянського суспільства.

       І останнє: такі Круглі столи мають велике суспільне значення. Бажано було б зробити їх за участі Прем’єр-міністра постійними.

  Ще раз дозвольте висловити слова підтримки. Асоціація ректорів педагогічних університетів України бере на себе відповідальність за його реалізацію. Дякую за увагу!».

     Шановні колеги!

 Проект плану Уряду, що обговорювався, розміщено в Інтернеті. Як зазначалось у рішенні Круглого столу, він потребує доопрацювання. Прошу Вас уважно ознайомитись з ним, внести пропозиції, які будуть передані робочій групі.

 

З повагою,

Ваш ректор Віктор Андрущенко 

 

   

Короткі новини

Вітаємо Ліну Костенко з Днем народження!

kostenko   Колектив Національного педагогічного університету імені М.П. Драгоманова щиро вітає почесного професора університету Ліну Василівну Костенко з Днем народження!

    Внесок Ліни Василівни у розвиток просвіти українського суспільства сягає найвищих світових висот. Відкриваючи правдиві реалії сьогодення, вона завжди торкається глибин людського єства, найпотаємніших думок і почуттів. Ліна Костенко – дороговказ майбутнім поколінням.

   Тож бажаємо п. Ліні міцного здоров’я, реалізації задуманих планів, нових творчих злетів, натхнення й окриленості у польоті думки.

                                                                                                   

2 Стипендії Магістра з прав людини та мультикультуралізму

norway   Факультет педагогіки та психології Національного педагогічного університету імені Драгоманова запрошує Вас взяти участь у конкурсі на навчання на умовах академічної мобільності в Університеті Південно-східної Норвегії (м. Драммен, Норвегія) в рамках проекту «Розвиток демократії в Україні, Палестині та Норвегії». До участі в конкурсі запрошуються студенти магістратури (педагогіка/ соціальні науки/ політичні науки/ міжнародні відносини чи інші спеціальності соціально-гуманітарного напрямку), які будуть навчатися на другому курсі магістратури у вересні 2019 року (термін навчання 1 рік і 9 місяців).

Детальніше...

Запрошуємо на майстер-клас

pidp club     Підприємницький клуб НПУ Драгоманова Dragomanov StartUp Club запрошує на відкритий майстер-клас на тему "ГНУЧКІ МЕТОДИКИ МЕНЕДЖМЕНТУ, SCRUM ТА ЇХ ОСОБЛИВОСТІ ЗАСТОСУВАННЯ В ОСВІТІ: досвід практика".

Спікер: Вероніка Кобзиста, засновниця консалтингової агенції 9.Department, медіа-консультант державних проектів і політичних лідерів.

Детальніше...

Можливості міжнародних досліджень та стажувань у США

presentaciya     Якщо вас цікавить можливість провести дослідження за кордоном, познайомитися з колегами з усього світу та отримати новий досвід або ви бажаєте розвинути свої професійні навички та вивчити міжнародні практики, то це саме для вас!

     Відділ міжнародних зв’язків запрошує дізнатися про можливості, які відкриває США для українців під час презентації Старшого радника мережі EducationUSA в Україні Єлизавети Щепетильникової, що відбудеться 13 березня о 12:00 в ауд. 340 центрального корпусу НПУ імені М. П. Драгоманова (вул. Пирогова, 9).

Детальніше...

Прес-анонс

skoryk    13 березня 2019 року о 14.00 у НПУ імені М.П. Драгоманова відбудеться урочисте засідання Вченої ради університету (центральний корпус, вул. Пирогова, 9, 231), на якому буде урочисто вручено академічну мантію та диплом Почесного доктора Національного педагогічного університету імені М.П.Драгоманова Мирославу Михайловичу Скорику, відомому композитору, музикознавцю, кандидату мистецтвознавства, народному артисту України, лауреату Премії імені Т.Г. Шевченка, Герою України.

 Запрошуємо представників засобів масової інформації взяти участь у висвітленні цього заходу.

      Попередня акредитація журналістів триватиме до 18.00 12 березня  за тел. (044) 235-90-18, 095-897-13-36 або на pressa@npu.edu.ua.

Прес-служба університету

   

 НПУ імені М.П. Драгоманова у соціальних мережах

   

двд

Реєстрація на ЗНО  

Реєстрація на ЗНО

   

Піготовка до ЗНО  

Distant

   

Шукаю роботу  

шукаю роботу

   

Обери сам  

диципліна за вибором

   

Корпоративна пошта  

email

   

Горизонт-2020  

   

АРПУЄ  

book konst 

Педагогічна Конституція Європи: прийняття та реалізація

   

Рейтинги  

   

Хто на сайті?  

На сайті 809 гостей та користувачі відсутні

   

Канал новин  

   

Вхід