phoca thumb l 20161025 13010225 жовтня 2016 року в рамках політико-правового лекторію «Україна на зламі століть в умовах війни та миру», який проводить факультет політології та права Національного педагогічного університету імені М. П. Драгоманова, кандидатом юридичних наук, доцентом кафедри галузевих юридичних дисциплін Кончаковською В. В. була проведена лекція на тему «Нюрнберзький процес: історія та сучасність».

 

Захід відкрив доктор історичних наук, професор Андрусишин Б. І., який окреслив значимість та актуальність Нюрнберзького процесу та його уроків для сьогодення.

Незабаром, 20 листопада виповнюються роковини від часу відкриття Міжнародного військового трибуналу в Нюрнбергзі. Тому науковці, громадські діячі, міжнародні правозахисні та громадські організації не можуть залишатися осторонь такої події. Її унікальність полягає в тому, що на лаві підсудних опинилися не лише керівники гітлерівської Німеччини, які, прийшовши до влади у 1933 р., мали на меті створити тисячолітній Третій рейх та завоювати весь світ, а й націонал-соціалістична державна ідеологія загалом. Для цього Гітлер та його прибічники розробили широкомасштабну програму «знелюднення» і захоплення європейських та інших країн.

Значення та інтерес цієї теми полягає ще й у тому, що Міжнародний військовий трибунал в Нюрнбергзі заклав основи майбутньої міжнародної кримінальної юстиції, який став еталоном для подальших подібних інституцій.

На лекції було представлено передумови підписання Угоди про створення Міжнародного військового трибуналу і прийняття Статуту, яким було визначено порядок організації трибуналу і принципи його роботи. Крім того, надана інформація про Гаазький трибунал, який включає судові органи, призначені для розслідування і покарання вищих посадових осіб за здійснення військових злочинів і злочинів проти людяності.

У рамках теми лектор приділила увагу проблемам міждержавних відносин України та Російської Федерації, питанню повернення окупованих та анексованих територій України. Розглянуто звернення України до Міжнародного кримінального суду щодо притягнення до відповідальності вищого керівництва Російської Федерації, лідерів «ДНР» і «ЛНР» за військову агресію в Україні, питання проведення незалежного розслідування злочинів щодо Євромайдану. Крім того, у ході лекції було приділено увагу звіту Міжнародної слідчої групи, яка розслідує причини катастрофи літака «Малайзійських авіаліній» за рейсом МН17 з Амстердама (Нідерланди) до Куала-Лумпура (Малайзія), яка сталася у повітряному просторі України 17 липня 2014 р. о 16:20.

У підсумку лектором окреслено перспективи притягнення до відповідальності посадових осіб Російської Федерації через Міжнародний кримінальний суд та головні завдання української влади для забезпечення позитивного рішення Міжнародного кримінального суду, а саме представлення вичерпної доказової бази про військові злочини і злочини проти людства країни-агресора на українських територіях.

Вл. інф.

   

 НПУ імені М.П. Драгоманова у соціальних мережах

Facebook

   

Дні відкритих дверей  

дні відкритих дверей1

   

Обери сам  

диципліна за вибором

   

Переведення та поновлення  

30843c2e

   

Піготовка до ЗНО  

Distant

   

Горизонт-2020  

   

Корпоративна пошта  

email

   

АРПУЄ  

book konst 

Педагогічна Конституція Європи: прийняття та реалізація

   

Рейтинги  

   

Хто на сайті?  

На сайті 420 гостей та користувачі відсутні

   

Канал новин  

   
   

Приймальна комісія

Адреса: 01601 м. Київ вул. Пирогова 9, кім 133.
Приймальна комісія працює:
Понеділок-п'ятниця
З 9:00 до 17:00, з 13:00 до 14:00 обідня перерва
Телефони для довідок: (044) 239-30-17, (044) 235-82-36
   

Використання матеріалів сайту можливе лише при згоді адміністрації порталу та активного посилання.
Всі права захищено!

Сайти, які підтримуються службою порталу


НПУ імені М.П.Драгоманова
Інститути
Фізико-математичний інститут :: Інститут філософської освіти :: Інститут фізичного виховання та спорту :: Інженерно-педагогічний інститут :: Інститут інформатики :: Інститут іноземної філології :: Інститут історичної освіти :: Інститут корекційної педагогіки та психології :: Інститут мистецтв :: Інститут магістратури, аспіратнути та докторантури :: Інститут природничо-географічної освіти та екології :: Інститут педагогіки та психології :: Інститут перепідготовки та підвищення кваліфікації :: Інститут політології та права :: Інститут розвитку дитини :: Інститут соціології, психології та соціальних комунікацій :: Інститут соціальної роботи та управління :: Інститут української філології та літературної творчості імені Андрія Малишка :: Інститут управління та економіки освіти
Факультети
Кримський гуманітарний факультет
Кафедри
Кафедра педагогчної творчості :: Кафедра педагогіки, теорія та історії педагогіки :: Кафедра методики викладання російської мови та світової літератури :: Кафедра етики та естетики :: Кафедра управління та євроінтеграції :: Кафедра філософії :: Кафедра інформатики
Персональні сайти
Андрущенко В.П. :: Бех В.П. :: Жалдак М.І. :: Борисенко В.Й. :: Франчук В.М. :: Франчук Н.П.
Інші сайти
Асоціація випускників :: Система управління електронними курсами НПУ :: Система управління електронними курсами інституту інформатики :: Система управління електронними курсами інституту інформатики (студенти) :: Простір гуманітарної комунікації :: Лабораторія археологічних досліджень :: Кабінет-музей М.П.Драгоманова :: Україна і становлення конституціоналізму в Європі :: Центр культури. НПУ

Вхід