Репозитарій НПУ  

   

Sikorsky Challenge  

   

SCEGES  

plakat

   

Центр діаспори  

logo crd

   

АВ НПУ  

   

Наш логотип  

НПУ

   

Пошук у Google  

   

alt

Видатна письменниця зі світовим ім’ям, класик літератури, лауреат Шевченківської премії та просто чуттєва і ніжна жінка, яка цінує тепло і затишок в усьому тепер стала частинкою великої Драгоманівської родини. 20 вересня 2011 р. ввійде в історію НПУ як подія надзвичайної ваги – Почесним професором університету обрано Ліну Костенко.

Переповнена вщерть зала ще до початку дійства знову засвідчила, що таланти в нашій державі безмежно цінуються незалежно від економічних, політичних чи будь-яких інших криз. Студенти і викладачі, відомі науковці, професори, академіки, журналісти, видавці – усі з примірниками «Річки Геракліта» презентованої на зустрічі – усі шанувальники генія поетеси.

Акцентом заходу стала презентація книг Ліни Костенко, що вийшли друком у видавництві «Либідь» та прем’єра книги з посвятою для доньки Оксани Пахльовської «Мадонна перехресть». Це нове видання в подарунок донці Ліна Василівна зібрала з найвідвертіших віршів, а ілюстроване світлинами з родинного архіву, воно набуло особливої ваги.

alt

Кілька теплих і щирих слів для письменниці висловили її друзі і колеги директор видавництва «Либідь» Олена Бойко, письменник Валерій Шевчук, професор НПУ імені М. П. Драгоманова Володимир Погребенник, професорка Оксана Пахльовська. На дійство завітали художник Сергій Якутович, академік-секретар відділення професійно-технічної освіти НАПН України Неля Ничкало. А загалом, як сказав ректор університету Віктор Андрущенко, «говорили про смисли», про поезію у її чуттєвому вимірі, про таланти і геніїв, про «жрекинь честі у мистецтві», як означив особистість Ліни Василівни Валерій Шевчук.

Сама ж пані Костенко, що відзначається особливою скромністю і толерантністю, говорила мало, дозволивши собі згадати юність, бо ж навчалася в Педінституті імені Горького, що тепер має статус національного та носить ім’я Драгоманова; бо тут отримала першу «трійку», а з аудиторій слухала дзвони Володимирського Собору.

alt

Тодішня студентка Костенко й гадки не мала, що повернеться у рідні стіни альма матер, щоб отримати диплом і мантію Почесного професора. Тільки от між Педінститутом Горького й Національним педагогічним університетом імені Михайла Драгоманова велика різниця, переконана поетка. НПУ – це високий рівень інтелекту й порядності вільної від ідеологічних облуд.

Студентам Ліна Костенко розповіла про шістдесятників та їх «високовольтну лінію духу», яку наступні покоління так і не змогли підхопити, а також про «сонячну енергію молодих людей», що дивовижним чином здатна перепалювати усі негаразди.

Прикрасили мистецьку імпрезу виступи скрипальки Мирослави Которович та пісні у виконанні хору Інституту мистецтв НПУ.

alt

Тепер Драгоманівське студентство отримало можливість спілкуватися та слухати лекції-поради класика української і зарубіжної літератури. Ліна Василівна ж переконана, що з цих молодих людей, у яких із таким запалом палають очі, сформуються українці, які не боятимуться нічого окрім ганьби своєї держави.

Кілька годин вдячні читачі не відпускати письменницю із зали. Довжелезні черги шанувальників здавалось не зменшувалися, адже кожен поспішав не лише за автографом, а навіть за поглядом, посмішкою, щирим словом, а Ліна Василівна жодного не оминула увагою.

Людмила КУХ,

прес-служба університету

   

Короткі новини

ЗАГАЛЬНЕ ПОВІДОМЛЕННЯ ПРО ЗАКУПІВЛЮ

zakupivlyaНазва проекту: Підвищення енергоефективності навчальних корпусів Національного педагогічного університету ім. Драгоманова у Києві (частина проекту Вища освіта України)
Країна: Україна
Сектор: Енергоефективність
Джерела фінансування: НЕФКО, Університет ім. Драгоманова
Закупівля: Роботи, товари та послуги
Тип повідомлення: Загальне повідомлення про закупівлю
Дата випуску: 11 липня 2019 року

Детальніше...

Лист вдячності від нашої випускниці-представниці Китаю

china 1  У Національному педагогічному університеті імені М.П. Драгоманова поглиблюється та розширюється співробітництво з провідними закладами вищої освіти світового простору. Задля підвищення ефективності навчально-освітньої  та науково-аналітичної діяльності, взаємообміну досвідом університет розгортає міжнародну співпрацю та активно розвиває міжнародні зв’язки.

Детальніше...

"День" запрошує до Літньої школи журналістики!

school 2019  Інформаційний партнер НПУ імені М.П. Драгоманова газета "День" проводить набір до XVII Літньої школи журналістики! Запрошуються талановиті та амбітні студенти, які пов'язують своє майбутнє з сучасною європейською журналістикою. Умови прийому - на сайті "Дня" (за посиланням - https://day.kyiv.ua/uk/article/litnya-shkola-zhurnalistyky-media/znak-yakosti).

    Поспішайте! Набір завершується! За необхідності надається гуртожиток на весь період навчання.

Прес-служба університету

Шановні вступники! Розпочалась реєстрація на творчі конкурси!!!

vstup     З 01 по 10 липня 2019 року для вступників, що братимуть участь у конкурсному відборі на навчання за кошти державного бюджету за спеціальностями 017 Фізична культура і спорт, 022 Дизайн, 023 Образотворче мистецтво, декоративне мистецтво, реставрація, 024 Хореографія, 025 Музичне мистецтво в Національному педагогічному університеті імені М.П. Драгоманова будуть проходити ТВОРЧІ КОНКУРСИ відповідно до погодженого Міністерством освіти і науки України графіку. Деталі на http://www.vstup.npu.edu.ua/uk-ua/tvorchi-konkursy

    Реєстрація на творчі конкурси буде тривати з 17 червня по 01 липня 2019 року (м. Київ, вул. Пирогова, 9, каб. 131). 

Детальніше...

Запрошуємо на лекцію «Світ ідей Платона і математика»

platon   Шановні колеги! Запрошуємо викладачів, студентів, аспірантів та всіх зацікавлених відвідати лекцію «Світ ідей Платона і математика», яка відбудеться 30 травня 2019 року 0 12.30 в ауд. 238 центрального корпусу (вул. Пирогова, 9). Лектор – директор Міждисциплінарного центру дослідження складних систем НПУ імені М.П. Драгоманова, доктор фізико-математичних наук, професор Юрій Григорович Кондратьєв.

     Чекаємо вас на лекції!

Прес-служба університету

   

 НПУ імені М.П. Драгоманова у соціальних мережах

   

Підготовка до ЗНО  

Distant 2

   

Шукаю роботу  

шукаю роботу

   

Обери сам  

диципліна за вибором

   

Корпоративна пошта  

email

   

Горизонт-2020  

Horizon2020

   

АРПУЄ  

book konst 

Педагогічна Конституція Європи: прийняття та реалізація

   

Рейтинги  

   

Хто на сайті?  

На сайті 388 гостей та користувачі відсутні

   

Канал новин  

   

Вхід