Репозитарій НПУ  

   

Sikorsky Challenge  

   

SCEGES  

plakat

   

Центр діаспори  

logo crd

   

АВ НПУ  

   

Наш логотип  

НПУ

   

Пошук у Google  

   

shevch zast    23 травня 2019 року на факультеті української філології та літературної творчості імені Андрія Малишка відбулася зустріч викладачів і студентів із відомими сучасними українськими письменниками, членами Національної спілки письменників України. До університету завітали Василь Трубай, Сергій Гальченко, Тетяна Грунська, В'ячеслав Медвідь, Леся Степовичка, Наталія Дзюбенко-Мейс.

 

   Свою історію знайомства з відомими митцями розповідає счтудентка 1-го курсу Юлія Березовська: «Лекція була приурочена до травневих Шевченкових днів, а тому всі присутні затамували подих у передчутті неймовірного – кожному дуже кортіло почути щось кардинально нове про Генія; ухопити ниточку, за допомогою якої можна було б знайти і привідчинити замасковану роками і людьми секретну завісу життя Тараса; розвінчати устатковані міфи та дізнатися неочікувані секрети.

   Василь Трубай розпочав зустріч із представлення своїх колег. Їхні здобутки та нагороди вражали. Із кожною хвилиною в очах студентів все ясніше віддзеркалювалося захоплення і  повага  до присутніх письменників.

  Першим до слова був запрошений Сергій Гальченко – випускник нашого факультету та фахівець-шевченкознавець. Він розповів про захопливу подорож у Моринці і розмову з нащадком Тараса Григоровича, про нелегкі студентські будні хлопця, який хотів говорити і говорив про Кобзаря, про свої праці та життя із “тавром” українського націоналіста.

   Після гідного початку наше зацікавлення продовжила розвивати Тетяна Грунська – прозаїк і художниця. Студенти із задоволення слухали її новелу “Мудрість супроти юності” й інколи ніяковіли, бо ж впізнавали свої не завжди доречні вчинки, але частіше дружно сміялися і подумки робили висновки.

    Наступним розповідав цікаві історії із життя Шевченка В'ячеслав Медвідь – лауреат Національної премії України імені Тараса Шевченка. Усі принишкли і вслухалися в кожне слово В'ячеслава Григоровича, хтось занотовував певні епізоди, хтось намагався спіймати загадковий погляд письменника і так дізнатися ще більше цікавих фактів.

   Після спокійного і таємничого В'ячеслава Медведя говорила динамічна та впевнена Леся Степовичка. Поетеса зачитала кілька своїх неймовірних творів, розповіла різні аспекти проведених досліджень та прокоментувала свої роботи загалом.

   Нарешті черга розповісти про невідомого Тараса дійшла й до модератора групи шевченкознавців, письменника Василя Трубая.  Василь Володимирович представив свій творчий доробок аудиторії, яка захоплено спостерігала за кожним рухом письменника.

   Підсумковою ланкою в “ланцюжку” неперевершених історій та крутих людей була Наталія Дзюбенко-Мейс. Вона розповіла нам про свої дослідження генія Шевченка, про те, чому іноземці не розуміють нашого захоплення творчістю Кобзаря та про свого чоловіка Джеймса Мейса –відомого історика, дослідника Голодомору в Україні.

  У фіналі нашої зустрічі пані Наталія розповіла історію про те, як єврей захотів вдихнути життя в староєврейську мову – іврит. Еліезер Бен-Єгуда виховував свого сина лише за допомогою цієї мови. Незаважаючи на те, що це було максимально незручно, він все ж спромігся закласти основи відродження значної частини нації, що є одним із чинників незалежності. Хоча для цього він пожертвував дитинством свого сина. Але це було того варте. І тому жоден тепер не може сказати, що вивчити українську тяжко, адже вона принаймні не була мертвою більше 1000 років. Уся справа лише в бажанні.

   Такий висновок зараз, як ніколи, актуальний і став гідним завершенням нашої зустрічі. Ми дуже вдячні авторам за надзвичайно цікаву зустріч, а викладачам університету – за організацію».

Прес-служба університету

   

Короткі новини

Шановні вступники! Розпочалась реєстрація на творчі конкурси!!!

vstup     З 01 по 10 липня 2019 року для вступників, що братимуть участь у конкурсному відборі на навчання за кошти державного бюджету за спеціальностями 017 Фізична культура і спорт, 022 Дизайн, 023 Образотворче мистецтво, декоративне мистецтво, реставрація, 024 Хореографія, 025 Музичне мистецтво в Національному педагогічному університеті імені М.П. Драгоманова будуть проходити ТВОРЧІ КОНКУРСИ відповідно до погодженого Міністерством освіти і науки України графіку. Деталі на http://www.vstup.npu.edu.ua/uk-ua/tvorchi-konkursy

    Реєстрація на творчі конкурси буде тривати з 17 червня по 01 липня 2019 року (м. Київ, вул. Пирогова, 9, каб. 131). 

Детальніше...

Запрошуємо на лекцію «Світ ідей Платона і математика»

platon   Шановні колеги! Запрошуємо викладачів, студентів, аспірантів та всіх зацікавлених відвідати лекцію «Світ ідей Платона і математика», яка відбудеться 30 травня 2019 року 0 12.30 в ауд. 238 центрального корпусу (вул. Пирогова, 9). Лектор – директор Міждисциплінарного центру дослідження складних систем НПУ імені М.П. Драгоманова, доктор фізико-математичних наук, професор Юрій Григорович Кондратьєв.

     Чекаємо вас на лекції!

Прес-служба університету

Запрошуємо до участі в роботі круглого столу

kruglyy stil    Шановні колеги! Запрошуємо науковців, викладачів, студентів, аспірантів до участі в роботі круглого столу на тему «Інноваційні підходи до організації освітнього процесу» 29 травня об 11.00. в ауд. 238 (зал засідань ректорату), за участю директора Тбіліського інституту міжнародних відносин Олександра Русетського.

Контактний телефон для інформації: 234 37 60

 

Відділ міжнародного співробітництва

Вітаємо з перемогою!

doshkilna 1   22-24 травня 2019 року в натхненній атмосфері Харківського національного педагогічного університету імені Г.С.Сковороди за участі потужної команди високопрофесійного журі відбувся II етап Всеукраїнської студентської олімпіади зі спеціальності 012 «Дошкільна освіта». Серед студентів освітнього рівня бакалавр  (54 учасника)  перше місце виборола студентка IV курсу Юлія Коваль, підтвердивши високий рівень драгоманівської школи підготовки фахівців для системи дошкільної освіти.

Детальніше...

Шановні студенти, запрошуємо долучитися до опитувань!

ureport ukr 520   ЮНІСЕФ впроваджує в Україні глобальний молодіжний проект  U-Report. Це швидкі опитування через безкоштовні СМС або Твітер, які дозволяють дізнатись думку молоді щодо важливих суспільних питань.

Детальніше...
   

 НПУ імені М.П. Драгоманова у соціальних мережах

   

Підготовка до ЗНО  

Distant

   

Шукаю роботу  

шукаю роботу

   

Обери сам  

диципліна за вибором

   

Корпоративна пошта  

email

   

Горизонт-2020  

   

АРПУЄ  

book konst 

Педагогічна Конституція Європи: прийняття та реалізація

   

Рейтинги  

   

Хто на сайті?  

На сайті 535 гостей та користувачі відсутні

   

Канал новин  

   

Вхід