Репозитарій НПУ  

   

Sikorsky Challenge  

   

SCEGES  

plakat

   

Центр діаспори  

logo crd

   

АВ НПУ  

   

Наш логотип  

НПУ

   

Пошук у Google  

   

science is fan zast    15 травня 2019 року у НПУ імені М.П.Драгоманова був справді аншлаг. На науковий захід «Цікава наука-Science is fun» до університету завітали сотні допитливих учнів різного віку з Києва та Київської області, щоб вкотре переконатись, що наука – цікава, важлива і доступна для кожного, якщо її пояснити простими словами.

   Науково-популяризаційний захід «Цікава наука – Science is fun» проходить в університеті вже вдруге. Особливістю заходу є те, що він організований за ініціативи студентів і самими студентами. Організатори захоплюють наукою, розважають, розкривають таємниці фізики, хімії, біології та інших сфер науки. На один день внутрішній дворик університету перетворюється на справжню наукову лабораторію. 

 

    Цього року відвідувачі мали змогу взяти участь в майстер-класах, іграх, наукових конкурсах. Кожен міг відчути себе справжнім вченим – відтворити науковий експеримент власноруч, покерувати роботом або пройти науковий квест.

   «Наука – це цікаво». В цьому переконався кожен, хто побував у локації «Фізика», прилади в якій виготовили самі студенти. «Фонтан Герона», «Поверхневий натяг води», «Компас з голки», «Густина речовин», «Магнітні властивості», «Неньютонова рідина», «Магнітне поле», «Теплові властивості струму» – це далеко неповний перелік представлених дослідів. Тут були і цікаві фізичні головоломки, які привернули увагу не лише дітей, але й дорослих.

    Неймовірне враження справили на дітвору яскраві досліди з азотом та сухим льодом.

   У локації «Пульсари» можна було довідатись про таємниці глибин космосу, почути цікаві факти і легенди про проходження назв сузір’їв, помандрувати Сонячною системою та дізнатись: як народжуються зірки, чому відбувається затемнення Місяця і як на поверхні Місяця утворюються кратери, моря, гори, почути багато цікавого і невідомого про комети, астероїди, навчитись розрізняти метеорити і метеори та користуватись телескопом. Приємною несподіванкою для дітвори стала можливість використовувати вдома спеціальні мобільні додатки для вивчення зоряного неба.

  Поруч із астрономічною локацією розташувались математики, які підготували різноманітні цікаві завдання з рахувальними паличками, гральними кубиками, логічні задачі та загадки, завдання із спірографом, із розрізаними фігурами, математичні фокуси і ребуси, цікаві швидкі способи усного рахунку. Та найбільше всіх захопили завдання із мотузками.

   У локації під назвою «Відбиток пальця» усі бажаючі змогли перевірити, хто живе на шкірі їхніх рук. Для цього достатньо було торкнутись кінчиком пальця до предметного скельця і цей дотик перетворювався на забарвлений мікропрепарат. З подивом діти сприймали інформацію про те, що мікроби на руках хороші, адже допомагають нам захищати організм під час забруднення мікробіотою навколишнього середовища. І хоча й мікрофлора шкіри усіх людей дуже схожа, проте у кожної людини вона має індивідуальні відмінності, тому відбиток пальця також називають мікробіальним підписом.

  У демонстрації під назвою «Про що говорять рослини?» можна було побачити, яким чином рослини впливають одна на одну. Для цього студенти розмістили насіння багатьох різних рослин у чашки Петрі:  в одній чашці Петрі виросли проростки однієї рослинки, в другій – іншої, а в третій – їх обох одночасно. У третій чашці можна було побачити, як ці рослини впливають одна на одну: гарно чи погано. Цю взаємодію називають алелопатичною.

 Хімічна локація запропонувала демонстраційні експерименти «Лава-лампа», «Єгипетська ніч», досліди із природними індикаторами «Світлофор», «Тайнопис», «Фараонові змії», а також синтез флуоросцеїну  та вражаючий експеримент «Каскадерська кров».

  Хімічні експерименти «Підготовка до польоту чарівної кульки» та «Чарівний дракон із цукрової пудри» також презентували студенти кафедри загально технічних дисциплін та охорони праці. Крім того, було продемонстровано експерименти технічного спрямування: діючі моделі базових редукторів та приклади їх використання, проведено експериментальні дослідження силового характеру. 

  Студенти локації «Соціальне забезпечення» розповідали про свою майбутню професію працівника соціальної сфери у формі гри, дискусії, відповідей на різні «критичні» ситуації. Відвідувачам  було запропоновано на окремих аркушах різні життєві ситуації, в які можна потрапити. Цікавими були відповіді дітей на питання, як би вони поводились і до кого б звертались в цих ситуаціях. Але більшість дітей все ж не знала, як їм поводитися в таких випадках, тому студенти їм детально розповідали, куди вони можуть звернутися, окрім школи та батьків. Крім того, було розроблено тест "Чи підходить Вам ця професія?», пройти який міг кожен охочий.

   А для тих, хто цікавиться технологіями вже не такого далекого майбутнього, були підготовлені майстер-класи з робототехніки, 3D-моделювання та Веб-дизайну.

Організатори «Цікава наука-Science is fun»

   

Короткі новини

Шановні вступники! Розпочалась реєстрація на творчі конкурси!!!

vstup     З 01 по 10 липня 2019 року для вступників, що братимуть участь у конкурсному відборі на навчання за кошти державного бюджету за спеціальностями 017 Фізична культура і спорт, 022 Дизайн, 023 Образотворче мистецтво, декоративне мистецтво, реставрація, 024 Хореографія, 025 Музичне мистецтво в Національному педагогічному університеті імені М.П. Драгоманова будуть проходити ТВОРЧІ КОНКУРСИ відповідно до погодженого Міністерством освіти і науки України графіку. Деталі на http://www.vstup.npu.edu.ua/uk-ua/tvorchi-konkursy

    Реєстрація на творчі конкурси буде тривати з 17 червня по 01 липня 2019 року (м. Київ, вул. Пирогова, 9, каб. 131). 

Детальніше...

Запрошуємо на лекцію «Світ ідей Платона і математика»

platon   Шановні колеги! Запрошуємо викладачів, студентів, аспірантів та всіх зацікавлених відвідати лекцію «Світ ідей Платона і математика», яка відбудеться 30 травня 2019 року 0 12.30 в ауд. 238 центрального корпусу (вул. Пирогова, 9). Лектор – директор Міждисциплінарного центру дослідження складних систем НПУ імені М.П. Драгоманова, доктор фізико-математичних наук, професор Юрій Григорович Кондратьєв.

     Чекаємо вас на лекції!

Прес-служба університету

Запрошуємо до участі в роботі круглого столу

kruglyy stil    Шановні колеги! Запрошуємо науковців, викладачів, студентів, аспірантів до участі в роботі круглого столу на тему «Інноваційні підходи до організації освітнього процесу» 29 травня об 11.00. в ауд. 238 (зал засідань ректорату), за участю директора Тбіліського інституту міжнародних відносин Олександра Русетського.

Контактний телефон для інформації: 234 37 60

 

Відділ міжнародного співробітництва

Вітаємо з перемогою!

doshkilna 1   22-24 травня 2019 року в натхненній атмосфері Харківського національного педагогічного університету імені Г.С.Сковороди за участі потужної команди високопрофесійного журі відбувся II етап Всеукраїнської студентської олімпіади зі спеціальності 012 «Дошкільна освіта». Серед студентів освітнього рівня бакалавр  (54 учасника)  перше місце виборола студентка IV курсу Юлія Коваль, підтвердивши високий рівень драгоманівської школи підготовки фахівців для системи дошкільної освіти.

Детальніше...

Шановні студенти, запрошуємо долучитися до опитувань!

ureport ukr 520   ЮНІСЕФ впроваджує в Україні глобальний молодіжний проект  U-Report. Це швидкі опитування через безкоштовні СМС або Твітер, які дозволяють дізнатись думку молоді щодо важливих суспільних питань.

Детальніше...
   

 НПУ імені М.П. Драгоманова у соціальних мережах

   

Підготовка до ЗНО  

Distant

   

Шукаю роботу  

шукаю роботу

   

Обери сам  

диципліна за вибором

   

Корпоративна пошта  

email

   

Горизонт-2020  

   

АРПУЄ  

book konst 

Педагогічна Конституція Європи: прийняття та реалізація

   

Рейтинги  

   

Хто на сайті?  

На сайті 940 гостей та один користувач

   

Канал новин  

   

Вхід